Nadat Paus Franciscus vlak voor Kerstmis de Heilige deuren in Rome had geopend, nodigde hij alle bisschoppen uit dit feestelijk te gedenken in de eigen bisdommen. In Rotterdam heeft Mgr. Van den Hende onder grote belangstelling dit gevierd op zondagmiddag 29 december in aanwezigheid van zo’n 45 pelgrims uit de parochie Pax Christi. Na afloop nodigde de Bisschop iedereen uit om in het Heilig Jaar op pelgrimage te gaan. Niet persé naar Rome, maar eerder om in eigen omgeving om te zien naar nood van mensen die buitengesloten dreigen te worden, die buiten de boot vallen of zomaar een beetje aandacht verdienen. De christelijke boodschap van Hoop in dit Jubeljaar is er vooral opgericht dat er recht gedaan wordt aan de mens. Dat elke mens tot gerechtigheid mag komen en barmhartigheid mag ervaren in het eigen leven. Zo maken we in het dagelijkse leven de evangelische opdracht waar.
Vanuit onze parochie gaan ruim tien mensen op bedevaart naar Rome. Ze zullen een bijzondere tijd mogen meemaken en heel wat gaan beleven. Er zullen heel wat goede intenties worden gebeden en de doorgang door de Heilige deuren zal intens beleefd gaan worden.
Wij, die niet meegaan naar Rome, zijn niet alleen thuisblijvers. Zoals de Bisschop heeft opgeroepen mogen we in eigen omgeving kleine lichtpuntjes van Hoop laten zien door onze goede werken. Maar ook worden we opgeroepen onze intenties mee te geven op de Pelgrimage van Hoop naar Rome. Achter in elke kerk liggen zogenaamde intentiekaarten, deze kunt u invullen en voor in de kerk in de daarvoor bestemde doos doen. Tijdens de Chrismamis (in de Goede Week) zullen alle intenties worden verzameld in Rotterdam en worden meegenomen op de Pelgrimage naar Rome. Zo mogen allen met elkaar in dit Heilig Jaar verbonden zijn.