Als Pelgrims van Hoop gaat het Bisdom Rotterdam in het Heilig Jaar op pelgrimage naar Heiloo. Op zaterdag 31 mei 2025 sluiten we ons als parochie aan op deze dagbedevaart naar het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Dit heiligdom is de grootste Mariabedevaartplaats in Nederland. Al ruim 600 jaar is de katholieke bedevaartplaats voor zowel gelovigen als niet-gelovigen een bijzondere plek voor rust en bezinning. Een plek van onschatbare religieuze en cultuurhistorische betekenis. Voor meer informatie kunt u alvast op de website kijken: https://olvternood.nl/
Om 08.45 uur zullen we met een of meerdere bussen vanuit Woerden die kant op gaan. Rond 18.15 uur verwachten we weer terug te zijn. Voor een lunchpakket met wat te eten en te drinken zal worden gezorgd. De kosten voor de volledige dag bedragen 25 euro per persoon. In het bijzonder nodigen wij ouders met hun kinderen uit om met ons mee te gaan. Voor de kinderen wordt een speciale prijs berekend: kinderen tot 12 jaar mogen mee voor 5 euro en kinderen tot 16 jaar voor 10 euro.
Het programma in Heiloo ziet er als volgt uit:
– 10:00-11:00 uur: Aankomst en gelegenheid om het sacrament van boete en verzoening te ontvangen op het heiligdom. Tot 10:45 uur kunt u ook een kopje koffie verkrijgen.
– 11:00-12:45 uur: Eucharistieviering met bisschop Van den Hende als hoofdcelebrant, direct gevolgd door een processie door het park naar Maria.
– 12:45-13:30 uur: Lunch op eigen gelegenheid.
– 13:30-14:30 uur en 14:30-15:30 uur: Keuzeprogramma (twee rondes).
– De geschiedenis van het heiligdom en het water uit de put (o.l.v. een gastheer of gastvrouw van het heiligdom). Verzamelen: bij de put op het heiligdom.
– Eucharistische aanbidding in stilte in de genadekapel. Aansluitend Samen bidden rozenkransgebed in verschillende talen in de genadekapel.
– Samen bidden: de kruisweg op het heiligdom Verzamelen: bij de eerste statie van de kruisweg.
– Samen zingen: internationale Marialiederen in de bedevaartkapel.
– 14:00-14:30 uur: Afsluiting voor de zorgpelgrims in de Engelenzaal in het klooster
– 16:00 uur: Afsluiting met Marialof met zegen met het Allerheiligst Sacrament in de bedevaartkapel
– 17:00 uur: Vertrek
Programma voor kinderen (6 t/m 14 jaar):
Er is een programma tijdens deze dag voor 6 t/m 14 jarigen.
Sacrament van boete en verzoening:
Tijdens de hele dag zijn priesters beschikbaar voor het ontvangen van het sacrament van boete en verzoening. Kijk op het overzichtskaartje dat in de week voorafgaand aan de bedevaart zal worden verzonden aan de contactpersonen, op welke plek en in welke taal.
Wie gaat er met ons mee? Aanmelden kan bij het Centraal Secretariaat: secr@parochiepaxchristi.nl of bellen naar 0348 – 20 30 12. Graag zien we alle aanmeldingen tegemoet. Wij verheugen ons op een inspirerende dag, hopelijk ook met u, jou en jullie!
Irma Spruit
Bas Oude Ophuis
Pastor Huub Spaan